Kā es iepazinos ar krija jogu

Pagājušā gadā manās rokās nonāca grāmata (gana interesentā ceļā, bet par to cits stāsts), ko sarakstījis – ne vairāk, ne mazāk – kā viens jogs.  Lai gan bik vairāk kā 4 gadus diezgan praktiskā veidā iepazīstu jogu, pietāte pret šo fenomenu man nav mazinājusies ne drusciņas. Un domāju, ka nekad nemazināsies.

Sāku grāmatu lasīt, jo mani apbūra attēls uz tās vāka – vīrietis ar atklātu seju un  rāmu smaidu (jā, jā, es saprotu, kā tas izklausās; taču paskatieties paši). Kā drīz vien uzzināju, grāmata esot bestsellers.  Par laimi, to uzzināju tikai tad, kad jau biju sākusi lasīt, jo, ļoti iespējams, aizpriedumu vadīta (pē,  šīs populārās lietas un tādā garā) to nebūtu pat atvērusi. Paramahansa Yogananda “Autobiography of a Yogi”.

Grāmatā Yogananda stāsta par savu dzīvi. Un – jau pirmajās lappusēs – piemin krija jogu. Sāku interesēties, kas tas ir un kā izpaužas. Kad lasu, man ir svarīgi saprast, par ko ir stāsts – tāpēc gribēju uzzināt kā gluži praktiski krija joga izpaužas, kā to praktizē, kas to veido.  Tā.

Nepaiet ne pāris dienas, kad Daya jogas studijā, kur tolaik apmeklēju hatha jogas nodarbības, uz galda ieraugu – ne vairāk, ne mazāk – kā reklāmas līfletu. Un šis reklāmas papīra gabals mani informē, ka pēc pāris mēnešiem, proti – 2009. gada aprīlī Rīgā būs Šibendu Lahiri, kas stāstīs par un ievadīs krija jogā. Un Šibendu Lahiri ir ne vairāk, ne mazāk kā grāmatā daudz pieminētā Lahiri Mahasaya mazdēls.

Es, protams, aizgāju. Un nenožēloju. Šibendu Lahiri patiešām ir cilvēks, ko ir VĒRTS satikt.

Pavasarī Šibendu Lahiri jau otro reizi būs Rīgā – no 7. līdz 9.maijam. 7.maijā būs publiskā lekcija (vēl nezinu, kur), 8. – 9.maijam – praktiska ievadīšana krija jogā.

Vairāk par Šibendu Lahiri var izlasīt www.krijajoga.lv .

Ja nu dažos vārdos… – ai, tomēr nē. Labāk ir satikt viņu pašu.

P.S. Tikko izlasīju, ka arī Boriss Grebenšķikovs arī ir saņēmis krija jogas iesvētību pie Šibendu Lahiri.

Papildināts (1.12.2009) Kā šodien uzzināju, nebrauks tomēr nākamgad Šibendu Lahiri uz Latviju.  Pārdomājis.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s