Spēlītes

Vai vispār pastāv izvēle starp ievainojamību un spēlītēm, es sev jautāju, gandrīz skaļi. Mājās neviena nav. Ir visi priekšnosacījumi, lai es neizvairītos.

Ir tik droši spēlēt spēlītes, tā ir tāda komforta zona, ērta, paredzama, bet tajā nekā nav, nekā dzīva, tā ir garlaicīga, tā ir tukša. Un ir tik satraucoši, pat baisi spēlītes nespēlēt; reizēm aiz satraukuma šķiet, ka sirds burtiski izleks laukā pa muti, bet tajā visā ir dzīvība, enerģija, spēks.

Nav jau nekādas izvēles, vai ne. Ir mirušo zona un ir dzīvo zona. It kā vari izvēlēties, bet tā strāva, tā elektrība tik liela, ka reizēm liekas, ka nositīs.

Šodien biju veikalā, laikoju drēbes. Spogulī skatījos uz sevi, uz savu seju, manā sejā kā grāmatā ierakstīts viss, kas ar  mani ir noticis. Tur ir šausmas, tur ir spītība, tur ir sāpes, tur ir norobežošanās. Tur ir “nenāciet man klāt” vaibsti.

Es vēl atceros to periodu, kad mana seja bija daudz atvērtāka, es netiku galā. Es netiku galā ar visādiem tipiem, kas vēlējās iepazīties, ar ubagotājiem, ar bezkauņām, ar donžuāniem. Un, galu galā, trīs gadus es piedzīvoju notikumiem bagātu pasāžu ar manipulatīvu narcisu.

Tagad mana seja ir nobarikādējusies kā dodoties karā.

Un es pati šobrīd arī.

Un.

Ir tik droši.

Un tas arī viss.

Mana pēdējā ievainojamība kulminēja ar tik spēcīgām sāpēm, ka es momentā aizmirsu visu, ko biju gan sev, gan citiem stāstījusi – ka tāpēc jau ir emocijas, lai tās piedzīvotu, to sauc par dzīvi. Ha. Ātri noorientējos un identificēju tuvākos un vienkāršākos bēgšanas (no sevis) ceļus, gluži kā tādā datorspēlē.

To sauc par bezpalīdzību, jā.

Tajā vajagot iegrimt līdz galam, tā saka viedie.

Atdoties.

Labi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s